HS Natural Anti DHT tablety, Proti vypadávání vlasů s anti DHT účinkem, 60tbl.,

Doplněk stravy/ suplementum s účinkem proti vypadávání vlasů, s antiDHT účinkem, vhodný i u androgenní alopecie.

Aktivní látky: Vitamíny a minerály skupiny B, extrakt jinan dvoulaločný, panthenol, Saw Palmetto, taurin, kopřiva, americký ženšen, biotin, c..ystein

Výsledek pravidelného užívání: Zastavení procesu vypadávání vlasů.

Obsah balení: 1 krabička -  60 tablet.

Doplněk stravy HS obsahuje výtažky ze serenoy, kopřivy, ženšenu, jinanu dvoulaločného, dále taurin, vitaminy skupiny B a minerály.

Pro koho je produkt určen:

HS je doplněk stravy, který příznivě přispívá k udržení fyziologické struktury vlasů (biotin) a jejich pigmentace (měď). Extrakt z jinanu dvoulaločného působí antioxidačně, vitamin B9 a jód přispívají k fyziologickému energetickému metabolismu buněk. Užívání komplexu vitaminů B je již dlouho známé se svým příznivým ulehčujícím efektem na metabolické aktivity buněk. Zejména v tabletách HS přispívá obsažený biotinu k udržení fyziologické struktury vlasů, vitamin B9  příznivě ovlivňuje proces dělení buněk. V kombinaci s nimi přispívají vitaminy B1 a B5 k fyziologickému energetickému metabolismu buněk. Obsažená měď přispívá  příznivě k pigmentaci vlasů. Jód se podílí na energetickém metabolismu buněk. Rostlinné extrakty mají důležitou roli i jako antioxydanty. Silný příznivý účinek na folikuly májí i  výtažky jinanu dvoulaločného, ženšenu amerického, které jsou užitečné zejména v době stresu. ¨

Užítí:  2 tablety denně, nejlépe během jídla nebo po jídle. 

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu. Uchovávejte mimo dosah dětí do 3 let.

Užívání se nedoporučuje u žen v plodném věku a osob obou pohlaví v předpubertálním věku.

Skladujte na chladném a suchém místě. Datum použitelnosti se vztahuje na výrobek správně skladovaný v neotevřeném obalu.

Jak přípravek působí:

Je známo, že muži s mužským typem vypadávání vlasů mají zvýšenou hladinu dihydrotestosteronu (DHT) ve vlasové pokožce. DHT přispívá ke zkrácení růstové fáze a tím i ke řídnutí vlasů. Doplněk stravy HS proti vypadávání vlasů snižuje hladinu DHT ve vlasové pokožce a v séru tím, že blokuje 5 alfa-reduktázu, důležitý enzym podílející se na regulaci vlasového folikulu. Přispívá k normalizaci růstového cyklu vlasů a ke zvrácení procesu vypadávání vlasů zcela přirozenou cestou..

Kdy lze pozorovat změny ?

Růstový cyklus a vzor vlasů se často tvrdošíjně mění a po poškození vlasů může obnovení růstových návyků nějakou dobu trvat. Změny můžete zaznamenat již za dva týdny. Dlouhodobé účinky však vyžadují několik měsíců nepřetržitého používání a výsledky můžete podpořit také vedením zdravého životního stylu.

Existují nějaké vedlejší účinky?

HS tablety nabízejí kombinaci přírodních složek, které snižují riziko závažných vedlejších účinků. Můžete být alergičtí na některou složku; proto doporučujeme zkontrolovat všechny složky, abyste se ujistili, že nejste na žádnou z nich alergičtí.

Urtica dioica

Nedávné studie přesvědčivě prokázaly, že TNF-a hraje hlavní roli v geneticky naprogramované smrti (apoptóze) vlasových buněk u MPB (androgenní alopecie). Několik předních vědců ho dokonce považuje za nejvýznamnější faktor odumírání vlasových buněk, možná dokonce významnější než DHT. Překvapivě bylo zjištěno, že listy kopřivy dvoudomé (Urtica dioica) obsahují látky, které ovlivňují hladinu cytokinů v lidském těle, zejména TNF-a. Extrakt z listů kopřivy má v Německu dlouhou tradici jako léčebný prostředek při zánětlivých onemocněních, jako je revmatoidní artritida a alergická rýma.

Saw palmetto

Extrakt z palmy Saw palmetto pochází z plodů palmy Saw palmetto (Serenoa repens), která pochází z atlantického jihovýchodního pobřeží Severní Ameriky. Studie prokázaly, že Saw palmetto je účinný antiandrogen. Jednak snižuje hladinu DHT v těle tím, že blokuje 5 alfa-reduktázu. Za druhé Saw Palmetto blokuje receptorová místa na buněčných membránách, která jsou nutná k tomu, aby buňky absorbovaly DHT. Všechny dosud provedené studie ukazují, že Saw palmetto je účinný antiandrogen a přesvědčivě prokázal svou účinnost při léčbě nezhoubného onemocnění prostaty. Z toho lze usuzovat, že jelikož je Saw palmetto účinným antiandrogenem. Saw palmetto začíná při léčbě androgenetické alopecie používat stále více lidí po celém světě

Beta-sitosteroly

Beta-sitosteroly zřejmě inhibují působení enzymu 5-alfa-reduktázy, který přeměňuje testosteron na dHt. Je to jeden z hlavních faktorů přispívajících ke vzniku alopecie.

Biotin

Biotin, známý také jako vitamin B7 nebo vitamin H, obnovuje buňky, pomáhá vázat mastné kyseliny a působí při přeměně potravy na energii. Mnoho vitaminů skupiny B je důležitých pro zdravé vlasy, ale biotin je obzvláště užitečný při zkrášlování vlasů. Pomůže vytvořit silnější vlasy těm, kteří trpí malým až středním vypadáváním vlasů. Těhotné ženy by měly být při užívání biotinu opatrné, protože je známo, že extrémně nízké hladiny a extrémně vysoké hladiny způsobují problémy s plodem.

Vitamin B

V několika klinických studiích bylo prokázáno, že vitamin B pomáhá růstu vlasů. Testosteron, který se přeměňuje na DHT, zmenšuje vlasové folikuly a zkracuje cyklus růstu vlasů. To je jednou z hlavních příčin vypadávání vlasů. Vitamíny proti vypadávání vlasů, které obsahují B6, se vážou na receptory testosteronu a blokují jeho účinek na vlasy. Vitamíny skupiny B pomáhají snižovat stres tím, že napomáhají produkci neurotransmiterů, jako je serotonin.

Taurin

Taurin je přirozeně se vyskytující beta-aminokyselina vznikající při metabolismu methioninu a cysteinu. Podílí se na řadě fyziologických funkcí, včetně imunomodulační a antifibrotické. S využitím schopnosti lidského vlasového folikulu pěstovaného in vitro napodobit většinu charakteristických rysů normálního vlasového folikulu in vivo jsme studovali příjem taurinu izolovanými lidskými vlasovými folikuly, jeho vliv na růst vlasů a míru přežití a jeho ochranný potenciál proti transformujícímu růstovému faktoru (TGF)-beta1, inhibitoru růstu vlasů in vitro a hlavnímu přepínači fibrotického programu. Ukázali jsme, že taurin je přijímán vazivovým pouzdrem, proximálním vnějším kořenovým pouzdrem a vlasovou cibulkou, podporuje přežívání vlasů in vitro a zabraňuje škodlivým účinkům TGF-beta1 na vlasový folikul. V roce 2006 francouzská studie publikovaná v časopise "International Journal of Cosmetic Science", někteří vědci potvrdili, že když vlasová cibulka bere taurin, zvyšuje přežití vlasů (zkumavka) a bojuje proti specifickému inhibitoru růstu vlasů s názvem TGP.

Foláty

Protože je folát důležitý pro růst tkání a funkci buněk, je nezbytné, aby ho tělo mělo dostatečné množství pro tvorbu kůže, zdravých vlasů a nehtů, protože tyto části těla se musí rychle regenerovat. V důsledku toho kyselina listová pomáhá předcházet vypadávání vlasů. Může být také faktorem, který oddaluje šedivění vlasů.

Jód

Jód může mít podíl na padání vlasů, protože přímo ovlivňuje štítnou žlázu, která zase ovlivňuje zdraví vlasových folikulů. Vlasové folikuly jsou křehké a velmi náchylné k poškození. Pokud jste zdraví, folikuly pěstují vlasy lesklé, silné a zdravé, ale pokud nejsou, děje se pravý opak.

Měď

Měď přispívá k tvorbě hemoglobinu v červených krvinkách a pomáhá přenášet kyslík v červených krvinkách. Strava s nedostatkem mědi brání tělu v tvorbě hemoglobinu potřebného k přenosu potřebného množství krve do vlasových kořínků. Když vlasy nemají potřebné vitaminy a minerály, odumírají a vypadávají. Množství vypadávajících vlasů, které závisí na subjektu známém jako důsledek nedostatku mědi.

Niacin

Vzhledem k tomu, že niacin má vliv na rozšíření cév a kapilár, předpokládá se, že zvyšuje průtok krve do vlasové pokožky a může stimulovat jejich růst.

Extrakt z kořene amerického ženšenu

Ženšen je úžasná bylina, která má mnoho výhod. Jedním z nich je, že zvyšuje stimulaci a zlepšuje krevní oběh. To pomáhá těm, kteří trpí vypadáváním, oslabením nebo poškozením vlasů. Ženšen také odstraňuje toxiny, které mohou ucpávat vlasové folikuly a zpomalovat nebo zastavovat růst nových vlasů.

Složení: mikrokrystalická celulóza, želatina, fosforečnan vápenatý, suchý extrakt z kůry borovice lesní (Pinus sylvestris L.) titrovaný na 95 % v protoantocianidinu, astaxantin získaný z řasy Haematococcus pluvialis; protispékavé látky: stearan hořečnatý, koloidní oxid křemičitý. 

2 593,00 Kč